Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

Чому люди ікають?

 15-01-2015, 12:36       Irina Rina       3194     
Чому люди ікають?


Гикавка("ікотка") хоч раз була у кожного з нас. Для того, щоб її позбутися, необхідно попити трохи води. Інші кажуть, що від цієї недуги відмінно рятує раптовий переляк. Утім, про все по черзі.

Вся справа криється у так званому блукаючому нерві, який пов’язує центральну нервову систему з багатьма внутрішніми органами людини. Цей нерв проходить із грудної клітки у черевну, при цьому, тісно прилягає до стравоходу. Спільно зі стравоходом він проходить через невеликий отвір, який присутній у діафрагмі - перегородці, що відокремлює черевну порожнину від грудної, що складається з м’язів і сухожиль.

Центром зародження гикавки слід вважати саме той вузький отвір у діафрагмі. Коли ми швидко ковтаємо шматки їжі, практично їх не пережовуючи, вони потрапляють до стравоходу і травмують той самий блукаючий нерв - він дратується і притискається. Втім, травмуватися він може при переляці, переїданні, знаходженні тіла у незручній позі, а також від холоду (останнє часто буває у немовлят). Оскільки стиснення нерва може згубно реагувати на функціональність багатьох внутрішніх органів, то наш організм моментально реагує на це, посилаючи сигнал до центральної нервової системи, яка задіює діафрагмальний нерв, що відповідає за скорочення діафрагми.

Що у підсумку ми маємо? Пульсуючу активність діафрагмального нерва, завдяки зусиллям якого скорочується діафрагма, причому вона робить це різкими і потужними рухами. Цей процес і називається гикавкою, яка, до того ж, супроводжується звуком, який з’являється через різке закривання голосової щілини. На жаль, гикавка є мимовільним рефлексом, який людина не може контролювати.

Найоптимальніший спосіб позбавлення від гикавки - просто забути про неї і через кілька хвилин вона пропаде сама. Інший варіант - попити водички, але тільки робити це потрібно маленькими ковтками і не дихати. Можна також просто глибоко вдихнути повітря і затримати дихання на деякий час. Ще один спосіб - гарненько потягнутися. А ось лякати людину не варто - хто знає, а раптом у неї проблеми зі здоров’ям?
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...