Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

Полуниця корисна для мозку

 18-01-2015, 16:00       Irina Rina       931     
Полуниця корисна для мозку


Американські вчені з’ясували, що у жінок, які вживають в їжу чорницю та полуницю, значно зменшується ризик розвитку хвороб головного мозку.

Був проведений експеримент, в якому взяли участь 16 тисяч жінок. Їм дали заповнити анкету, в якій попросили вказати їх здорові звички у період з 1976 по 2001 роки. Результати показали, що у жінок, які вживають в їжу ягоди, набагато менший ризик зниження працездатності головного мозку. Як доказ корисності ягід вчені кожні два роки у період з 1995 по 2001 спостерігали за станом мозку пацієнтів віком старше 70 років.

Дослідники з упевненістю говорять про те, що чорниця і полуниця уповільнюють процеси старіння головного мозку. Літні жінки, які вживають в їжу ягоди, менш схильні до когнітивних розладів мозкової діяльності. У цьому абсолютно впевнена професор Елізабет Девора (Elizabeth Devore), доктор однієї з бостонських лікарень, штат Масачусетс. Вона стверджує, що отримані результати дуже важливі для вивчення громадської охорони здоров’я, а збільшення споживання ягід призведе до видимого поліпшення здоров’я людей. Доктор Девора додала, що у першу чергу ці результати важливі для літніх людей. Однак, споживання ягід корисно не тільки для старшого покоління.

Так, наприклад, доктор Роберт Грем (Robert Graham), який не брав участі у даному дослідженні, стверджує, що полуниця, чорниця та інші ягоди корисні у будь-якому віці, й користь від них однаково велика, як для молодих людей, так і для літніх. До всіх інших раніше відомих фактів про ягоди, додалося ще й те, що вони мають антиоксидантні й протизапальні властивості. Саме завдяки їм зменшується ризик розвитку когнітивних порушень. Лікарі радять споживати у якомога більших кількостях ягоди у будь-якому віці. Адже, крім приємного смаку і поживності, вони мають чудодійний вплив на мозок людини.

Флавоноїди є антиоксидантами, які містяться в яблуках, ягодах, цитрусових, чаї, червоному вині та цибулі. Попередні дослідження показали, що вони можуть зменшити ризик розвитку серцево - судинних захворювань, діабету, а також раку.

Дослідження підтверджує, що жінки, які вживають в їжу більшість флавоноїдів, практично не страждають дисфункціями головного мозку. І в цьому, за думкою вчених, заслуга всіх перерахованих вище продуктів, які слід включити у свій щоденний раціон, якщо ми хочемо бути здоровими і повноцінно радіти життю якомога довше.

Професор одного з австралійських дослідницьких центрів - Шон Сомерсет (Shawn Somerset) стверджує, що варто звертати увагу не тільки на ягоди, але також і на фрукти та овочі, в яких також містяться флавоноїди. Він додає, що австралійці куди менше споживають в їжу овочів, ніж належить, для підтримання здорового способу життя. Однак, недолік овочів компенсується споживанням фруктів у великих кількостях. Вчені радять споживати якомога більше фруктів, овочів та ягід. Причому, необхідно намагатися урізноманітнювати і розширювати свій раціон.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...