Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » Чому буває присмак йоду в роті?

Чому буває присмак йоду в роті?

 25-01-2015, 17:00       Irina Rina       4499     
Чому буває присмак йоду в роті?


Більшість із нас ніколи не звертають уваги на дивний присмак або після смак, що супроводжує вживання їжі. Тим часом, причиною подібних симптомів найчастіше є розвиток хвороб, як правило, пов’язаних із шлунково-кишковим трактом. Ось, наприклад, присмак йоду. Що він може означати?

У першу чергу, таке відчуття в роті може свідчити про йодизм, отруєння йодом. Це захворювання, якщо його можна так назвати, зазвичай відбувається з тими людьми, які приймають таблетки, що містять підвищену кількість однойменного елементу. Симптоми отруєння: фарбування порожнини роту, відповідний запах із роту, печіння та біль у горлі, сильна спрага, нудота, блювання, запаморочення, слабкість, пронос, іноді судоми. У такому випадку потрібно випити трохи борошна чи крохмалю, попередньо розчинених у склянці з водою. Крім того, рекомендується зробити промивання шлунку за допомогою розчину тіосульфату натрію.

Присмак йоду може з’явитися і при захворюваннях щитовидної залози, а з цим, як ви знаєте, краще не жартувати. Також нерідко з’являється при гіпертиреозі. У такому випадку, окрім дивного присмаку підвищується тиск, з’являється дратівливість, набрякають ноги, збільшується маса тіла. У цьому випадку необхідно якомога швидше звернутися до ендокринолога. Неприємний післясмак може вказувати і на проблеми у роботі печінки, що особливо актуально для тих людей, які вживають жирну їжу або алкоголь.

Як би там не було, ми не будемо оригінальними, сказавши, що при прояві цього симптому необхідно звернутись до лікаря. Присмак йоду в роті може бути наслідком серйозного захворювання, а тому відкладати в довгий ящик відвідування лікаря вкрай небажано. Це найбільш правильне рішення в даному випадку.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...