Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

6 фактів та ще дещо про грип

 28-10-2015, 08:58       mikolka18       1286     
Що таке грип - майже кожний знає не з чуток. Але, все ж таки, це гостре вірусне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи та наповнює тіло кволістю, багато хто недооцінює. Грип здається таким "буденним", "простим" захворюванням, яке можна "переходити". Але не всі пам'ятають, що запущений грип може призвести до серйозних ускладнень, навіть, до летального результату! У цілому, в холодну пору року про грип не можна забувати, тим паче не можна ігнорувати його симптоми. Нагадаємо всім про них, поділившись цікавими фактами про грип:

1. Грип та ГРВІ насправді захворювання "схожі по натурі", але, все ж таки, різні по своїй суті, при чому грип вважається набагато небезпечним.

2. Перша письмова згадка про епідемію грипу датована 1580 роком. Одначе, тоді про захворювання практично нічого не знали, а істинну природу явища вдалося встаногвити лише... у 30-х роках 20 сторіччя!

3. Англійське слово «influenza», тобто грип, етимологічно пов'язане з італійським «influentia» - "вплив". У давнину вважали, що звинувачувати у грипі слід... положення та вплив небесних тіл, оскільки провести логічний зв'язок між причиною та наслідком зараження грипом не могли...А от у французів грип називали майже як у нас:«gripper» - "крюк" або "захоплення" у перекладі.

4. Вірус грипу атакує слизову дихальних шляхів, при цьому, не зачіпаючи інших наших органів, а так званий "кишковий грип" у більшості випадків виявляється вірусним гастроентеритом.

5. Так звана "іспанка" ("Іспанський грип") призвела до смерті великої кількості американців, більше, ніж дві світові війни, корейська та в'єтнамська компанії - при чому, разом взяті.

6. Вчені, які вивчають таємниці вірусів, розробляють нові ліки. Більшість своїх досліджень, пов'язаних із грипом, проводять на свинях. Цьому є просте пояснення: саме цим тваринам не пощастило настільки, що вони схильні одразу до трьох видів грипу: "атакуючого" пташиного, свинячого та людського...Саме по цій причині дослідникам найзручніше використовувати таких піддослідних.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...