Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » 5 найпоширеніших помилок про сон

5 найпоширеніших помилок про сон

 21-11-2014, 15:47       glamur       3148     
5 найпоширеніших помилок про сон


Практично кожна людина помиляється з приводу значущості сну, особливо у молодому віці, коли організм має якісь приховані резерви. Однак, від якості та кількості сну може залежати багато чого у нашому житті. Фізичний і моральний стан організму безпосередньо залежить від повноцінного і тривалого сну. Подивіться на себе на робочому місці після безсонної ночі.

За твердженням відомого доктора філософських наук і сомнолога Джеймса Б. Маасу, існує п'ять найголовніших помилок про людський сон. Далі, ми спробуємо розвінчати міфи, що склалися про сон.

По-перше, досконалою брехнею можна вважати те, що від надмірного сну люди набирають зайву вагу. На думку Маасу, кращої дієти, аніж сон, бути не може. Вченими були проведені дослідження, на підставі яких можна зробити наступні висновки. Подаруйте собі зайву годину сну, і вже через тиждень вага знизиться приблизно на 500 грам. Люди, які менше спали, їли більш калорійну їжу, аніж ті, хто радував себе зайвою годиною сну. Механізм простий. Кількість гормону, який контролює апетит, якщо ви спите мало, значно знижується. Таким чином, ваш організм помиляється у тому, що йому необхідна енергія, а значить харчування. Кількість пептину може бути у нормі, якщо ви спите близько восьми годин на добу. Шести годин сну на добу недостатньо для підтримання нормального рівня гормону пептину. При недостатній кількості сну, люди встають голодними. Їм потрібна більш жирна їжа. Для повного насичення необхідна велика кількість вуглеводів.

Багато хто весь робочий тиждень мріє відіспатися у вихідні дні. Як часто ми отримуємо величезну насолоду від того, що можемо повалятися у ліжку декілька зайвих годинок у неділю, особливо, якщо напередодні пізно лягли спати. Насправді, важко, і навіть неможливо, відіспатися в неділю за цілий тиждень, кажуть нам учені. Важко заповнити дефіцит сну. На думку Маасу, упущений сон можна заповнити за кілька днів, а іноді за кілька тижнів. Для визначення точної норми сну, потрібно поділити на два час, який людина не спить. Припустимо, що ви активно проводите час на ногах протягом 18 годин, на сон слід відвести не менше дев'яти годин. Сон можна порівняти із банківським кредитом, про який ви вже точно не забуваєте. Прострочення чергового платежу ніяк не скасовує його надалі. Так само важливо заповнювати недостатність сну. Інакше набіглі відсотки будуть значними.

Помилкою є те, що до нестачі сну можна звикнути і пристосуватися. Напевно, ви знаєте людей, які готові похвалитися тим, що їм достатньо для відновлення трьох-чотирьох годин сну. Однак, за висновками Маасу, можна звикнути до раннього пробудження, і тільки. Людське тіло все одно буде постійно потребувати повноцінного відпочинку. При цьому, всі системи і функції організму з часом порушуються. Організму наноситься непоправна шкода. Бувають унікальні люди, яким може бути достатньо 7:00 годин сну, але це лише виняток із загального правила. Тож, не катуйте організм, інакше він може відповісти вам зниженням розумової активності або збільшенням маси тіла.

Також типовою є помилка, що зовсім трохи алкоголю допоможе міцно заснути. Напевно, якщо прийняти деяку кількість спиртного прямо перед сном, реально так і буде. Але цей сон, швидше за все, буде неякісним. З'являється велика ймовірність того, що порушиться фаза швидкого сну. А це гарантія того, що ви не зможете глибоко заснути. Не варто приймати алкоголь раніше, ніж за три години до сну. Так ви зможете уникнути проблем із ожирінням і пам'яттю.

На думку вчених, немає нічого страшного у тому, якщо ви прокидаєтеся серед ночі, щоб сходити в туалет або попити води. Іноді, ми прокидаємося вночі і не можемо знайти зручного положення щоб заснути. Навпаки, на думку все тих же вчених, погано спати всю ніч, не прокидаючись. Вірніше, це не зовсім властиво для здорового організму. Правильно, якщо вам вдається заснути через п'ятнадцять хвилин після пробудження. Набагато гірше, якщо ви намагаєтеся повторно заснути понад півтори години. Втрата повноцінного циклу швидкого сну вам гарантована. Найімовірніше, при такому розкладі, у вас всі ознаки безсоння.

Изображение: firsatlarim.blogspot.com
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...