Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » Патологічна сонливість: новий вид розладу сну, який вразив сьому частину населення

Патологічна сонливість: новий вид розладу сну, який вразив сьому частину населення

 7-01-2015, 15:10       glamur       2565     
Патологічна сонливість: новий вид розладу сну, який вразив сьому частину населення

За результатами співбесіди, проведеної серед без малого двадцять тисяч людей із різних категорій, фахівці зробили висновок, що більше 1/7 (15%) мають сомнолентність, яка означає розлад сну. Також цей синдром відомий як «патологічна сонливість». Як показали дані опитування, приблизно 50% людей відчувають даний стан раз на тиждень, а то й частіше.

Даний синдром характеризується неприємними відчуттями при пробудженні. Перш за все, людина відчуває слабкість, паморочиться голова. І відчуття набагато сильніше, у порівнянні з нормою.

Відзначаються не зовсім адекватні вчинки (наприклад, прокидаючись, людина замість будильника тягнеться до телефонної трубки).

Такого роду синдроми характерні для тих, хто мало спить (менше середньої норми), а також при різкій зміні часового поясу. Головне полягає у тому, що даний розлад набуває перманентного характеру, проявляється з регулярною періодичністю.

Якщо людину, яка страждає сомнолентністю, різко розбудити, то це може призвести до прояву ознак агресії, після чого людина геть забуває про те, що сталося.

У 2014 році було проведено дослідження з даної теми, у якому взяли участь 19136 осіб. Результати були опубліковані у журналі «Neurogodgy». У ході опитування люди повідали про те, як вони сплять, які проблеми відчувають. Було встановлено, що 15% опитуваних впродовж останнього року не менше одного разу прокидалися з головними болями і запамороченням. Близько 50% прокидалися з такими ознаками, як мінімум, раз на тиждень. З метою позбавлення від наслідків сомнолентності багато з них приймали антидепресанти, які згладжують наслідки поганого сну.

Цікавим є той факт, що сомнолентність характерна як для тих, хто не висипається (спить менше 6 годин на добу), так і для тих, хто спить більше середньої норми (більше 9 годин).

Лікувати стан патологічної сонливості потрібно шляхом повернення у норму зміни сну і неспання. У разі успішної корекції синдром зникає.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...