Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » Техніка сну, що дозволяє заощадити 20 років життя

Техніка сну, що дозволяє заощадити 20 років життя

 18-11-2014, 21:55       glamur       2963     
Техніка сну, що дозволяє заощадити 20 років життя


Ми витрачаємо близько однієї третини нашого життя на сон, у середньому це становить 25 років. Дана стаття написана для тих, хто не хоче витрачати стільки років на сон. Усі знають, що весь наш організм потребує відновлення та відпочинку, більше того, за даними деяких дослідників, сон здатен допомогти нашому мозку очиститися від різних токсинів.

У більшості своїй, люди сплять згідно монофазного режиму сну, тобто по 7-8 годин підряд, щоночі. Однак, є й ті, хто спить 2 рази на добу - вночі близько 5-6 годин і вдень 30-90 хвилин. Це, в основному, студенти і жителі латиноамериканських країн.

Більше того, історії відомі випадки, коли люди скорочували свою добову норму сну до 2-х годин, лягаючи спати декілька разів на добу на короткий час. У теорії, такий режим сну може заощадити нам близько 20-ти років життя для неспання.

Перш ніж ми перейдемо до розповіді про тих, кому вдалося випробувати на собі всі переваги поліфазного сну, нам хотілося б попередити читачів (привівши слова Мета Б'янчи - директора відділення розладів сну Масачусетської клініки), що кожен організм індивідуальний, і що для однієї людини поліфазний сон може стати знахідкою, а для іншої - катастрофою, у результаті якої людина може просто заснути за кермом, наприклад.

Якщо ви зважитеся випробовувати на собі поліфазний сон, ми настійно рекомендуємо на деякий час відмовитися від водіння, управління важким обладнанням, прийняття доленосних рішень. Відмовтеся від цих занять доти, поки не визначите, на скільки саме годин ви здатні скоротити час на ваш сон.

Відомі особистості, що практикували поліфазний сон

Побутують чутки, що такий режим сну обрали для себе Леонардо Да Вінчі, Нікола Тесла, Томас Едісон. Але найпершим із задокументованих випадків згадується архітектор, винахідник і філософ Бакмінстер Фуллер. Уже в середині 1900-х років Фуллер ставив експерименти над сном, і новий, розроблений ним режим, отримав назву "Дімаксіон". Згідно даній техніці сну, людина повинна спати по півгодини кожні 6 годин, у підсумку виходить близько 2-х годин на добу. Всі свої досліди та експерименти він виклав у своїй книзі, яка користувалася дикою популярністю. Фуллер міг засинати протягом 30-ти секунд, що вражало абсолютно всіх. Однак, через деякий час, він повернувся до монофазного сну через невдоволення дружини. Але сама ідея поліфазного сну на цьому не загинула, а знайшла велику кількість послідовників і шанувальників.

Уже в 80-х роках поліфазний сон став вивчати невролог Клаудіо Стампі, дивлячись на своїх приятелів моряків, які спали уривками, без шкоди самопочуттю і без будь-яких побічних ефектів. Стампі експериментував на швейцарському акторі Франческо Йості, намагаючись привчити його до поліфазного режиму сну протягом 49-ти днів. На початку організм актора відчув шок, але надалі його психологічний стан і концентрація нормалізувалися, хоча прокидатися, іноді, було важко. Так, з мінімальним набором побічних ефектів, Йоста зміг скоротити час свого сну до 5-ти годин. Але це дані лише про короткостроковий експеримент, оскільки протягом тривалого часу експеримент не проводився.

І донині люди не кидають надії освоїти поліфазний сон. Так, жінка під ніком PureDoxyk представила свою техніку сну під назвою "Ubermen". Вона складається з 6-ти фаз сну по 30 хвилин: о 14:00, о 18:00, о 22:00, о 2:00, о 6:00 і о 10:00. Загалом виходить близько 3-х годин сну на добу. Стів Павліна, фахівець з особистісного розвитку, успішно освоїв дану техніку і добився добрих результатів. І, на диво, найголовнішою проблемою на його думку, стала нудьга, а не безсоння або втрата концентрації, як всі припускали. І знову ж таки, він повернувся до монофазного режиму сну, так як хотів більше часу проводити зі своєю родиною.

Крім техніки "Ubermen", PureDoxyk розробила ще одну - "Everyman", яка, за її словами, дозволила їй більше часу проводити з дочкою, за улюбленим хоббі і самоосвітою.

Наукова відповідь на поліфазний сон

Існує багато теорій, які свідчать, що саме поліфазний режим сну більш природний для людини, а в доповіді наукового видання Journal of Sleep Research за 2007 рік мовиться, що багатьом тваринам характерний короткочасний сон по декілька разів на добу, і, швидше за все, людина жила у такому ж режимі сну і в давнину.

Згідно з науковими дослідженнями, сон більшої частини людства триває декілька годин і складається з періодів сну, які чергуються - повільного (близько 90 хвилин) і короткочасних відрізків швидкого сну. Вважається, що різні фази нашого сну роблять різний відновний ефект на наш організм. Звідси виникає питання - чи отримує людина, яка практикує поліфазний режим сну, необхідну кількість "швидкого сну" і чи отримує його взагалі. Деякі випробувачі стверджують, що у режимі поліфазного сну організм входить у фазу швидкого сну значно швидше. І Стампі помітив це на практиці - мозок Йоста вступав у фазу швидкого сну практично миттєво. Він дійшов висновку, що в умовах браку сну, людський організм адаптується і звикає відновлюватися за значно менший час. Інші шанувальники поліфазного сну стверджують, що швидкий сон взагалі не є необхідністю.

За даними численних досліджень, якщо організм людини і страждає від браку сну, то загалом, а не через брак саме повільного або швидкого сну. Однак, згідно з іншими дослідженнями, саме швидкий сон впливає на емоційний стан, на пам'ять, на здатність до навчання, але прожити людина може і без нього. Більше того, до цих пір не відомо, як саме поліфазний сон впливає на здоров'я людини, якщо він практикується все життя. Найчастіше генетика диктує здатність або нездатність дотримуватися поліфазного режиму сну. Відомо, що 1-3% населення нашої планети потребує нетривалого сну. Така здатність їм продиктована геном, який мутував - DEC2. Деяка частина шанувальників поліфазного сну стверджує, що за допомогою даної техніки можна навіяти своєму мозку те, що ви якраз належите до цього маленького відсотку людей.

Зовсім недавно було здійснено відкриття - ще до того, як було винайдено електрику, люди лягали спати 2 рази на добу: після заходу сонця і спали до опівночі, після цього вставали на декілька годин і знову лягали спати до ранку. Але сума годин, витрачених на сон, все одно становила близько 7-8 годин. Хто знає, є ймовірність, що у майбутньому ми знову повернемося до такого режиму сну.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...
 {title}
Дата: 18 листопада 2014 22:23 | Статус: | Автор: Константин | Група: Гості
В сомнологии "золотой стандарт" - это 8 часов сна - с 22:00 до 6:00. Кто неправильно спит (недостаточная продолжительность,храп, синдром ночного апноэ (остановка дыхания во сне), сон на свету, не в темноте), у того возрастает риск сердечно-сосудистых заболеваний (гипертензия, инфаркт,инсульт), эндокринных заболеваний (сахарный диабет), онкозаболеваний, импотенции.Так как нарушается выработка мелатонина, отвечающего за восстановительные процессы, обладающего противоопухолевых действием.При нарушении нормального сна, к чему призывает данная статья,написанная, по-видимому,не сомнологами, будет целый букет непреодолимых болезней и сократится продолжительность жизни. Так что, не надо слушать этих необразованных американцев,пытающихся всех поучать.А следовать правилам советской гигиены.