Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

10 дивовижних фактів про чай

 1-02-2015, 21:48       glamur       3142     
Чаювання у деяких країнах є не тільки щоденним ритуалом, а й свідченням статусності і багатства. Але чай - це не тільки смачний напій. Ніхто достовірно не знає, де саме знаходиться батьківщина чаю, але прийнято вважати, що він спочатку застосовувався з лікувальною метою як тонізуючий оздоровчий напій у стародавньому Китаї, а після, став відомий у всьому світі. Давайте з вами поставимо чайник, а самі відправимося у подорож, яка розповість нам про історію чаю.

Трав'яні настої.
Чай насправді є трав'яним відваром, оскільки те, що називають чаєм - це листя чайного куща (Camellia sinensis). Однак, найчастіше в магазинах нам пропонують трав'яні збори, які до чаю часто не мають ніякого відношення.

Ще у далекому минулому люди зрозуміли, що комбінації з трав мають лікувальні властивості і допомагають поліпшити здоров'я. Наприклад, ромашку можна застосовувати при безсонні, а імбир - при шлункових розладах і так далі. Якщо у трав'яному настої не буде чайного листа, значить, у ньому не буде і кофеїну, і пити його можна буде будь-коли.

10 дивовижних фактів про чай


Чайна церемонія в Японії.
Чайна церемонія є однією зі складових японської культури. До неї входить вживання зеленого чаю у вигляді порошку, більше відомого як «маття». Ця традиція більше схожа на громадський обряд. Це пов'язано з тим, що спочатку чайна церемонія була видом мистецтва для еліти суспільства Японії (таким чином вони підтримували свій статус). В обряді беруть участь чотири-п'ять осіб. А разом із зеленим чаєм підносять солодощі. Такій церемонії у культурі Японії приділяється багато уваги, тому для успішного її проведення необхідний великий досвід.

Яким чином прибрати кофеїн із чаю?
Якщо потрібен чай без кофеїну, а вдома є лише звичайний зелений або чорний чай, багато хто намагається прибрати кофеїн у домашніх умовах. Для цього заливають чай окропом на 30 секунд, після воду виливають, а чай заварюють повторно. Однак, таким чином від кофеїну позбутися не вийде. Вчені з'ясували скільки часу потрібно для видалення кофеїну з чаю, і дійшли наступного висновку. Чай потрібно заварювати не менше 10 хвилин, щоб позбутися 90% кофеїну. Ми бачимо, що цей процес займає більше часу, проте якісний чай можна заварювати не один раз.

Соєвий лецитин.
В одному з відомих брендів чаю «Небесні приправи» був виявлений соєвий лецитин, хоча виробник запевняє, що використовує сою без ГМО і тільки лише для кращої сполучуваності компонентів. Але людям з алергією на продукти сої такий чай не піде на користь, хоча для здорової людини він нешкідливий.
При вивченні самого лецитину було виявлено, хоч і не остаточно, що він позитивно діє на здоров'я. При цьому лецитину приписують лікарські властивості у боротьбі із запальним захворюванням кишечника - виразковим колітом. Також припускають, що лецитин можна вживати при хворобі Альцгеймера, Паркінсона, біполярному розладі.

L-Тіанін.
L-Тіанін є причиною того, що кофеїну у чаї набагато менше, аніж у каві. Ця речовина позитивно впливає на розумову діяльність. Зазвичай його цінують за можливість вводити людину в стан медитації, тобто людина розслабляється, але не спить. Також L-Тіанін відмінно бореться зі стресом, допомагає зняти тривожність і поліпшити пам'ять.

Чай Масала.
В Америці ми можемо зустріти напій «chai» або чай латте, взятий з індійської культури. Він виходить при змішуванні чорного чаю з різними спеціями (імбир, гвоздика, кардамон, кориця, аніс, ваніль). Цей напій подають з молоком і медом, гарячим або холодним.
Але якщо його замовляти, наприклад, у Росії, то нерозумно звучатиме фраза «чай chai», тому краще його назвати так, як він звучить у Індії: «чай Масала», що в перекладі означає "чай зі спеціями".

10 дивовижних фактів про чай


Маринований чай.
Прийнято вважати, що чай - це напій, який п'ють. Але, наприклад, у Бірмі чай вживають у маринованому вигляді. І називається він чай «lephet». Для його приготування листя чаю розмягчають, охолоджують і, щільно скрутивши, залишають під землею для дозрівання. Такий чай тут є делікатесом і його можна побачити на кожній важливій церемонії. У Бірмі він подається з гарніром на підносі. Як гарнір можуть виступати креветки, арахіс, насіння кунжуту і ін. Однак, чай у рідкому вигляді тут також вживають.

Чай «забруднений».
Щоб упевнитися в безпеці чайного листя для здоров'я, були проведені дослідження. З'ясувалося, що в чаї присутні багато фтору та алюмінію, причому кількість фтору така, що чай здатний викликати дитячий флюороз. Але зрозуміло, що для настання таких наслідків чаю потрібно дуже багато. Молекули цих металів потрапляють у чай через землю. Зазвичай вони зустрічаються в чаї кольору цегли, якість якого нерідко залишає бажати кращого. Багато вчених вважають, що алюміній у чаї здатен викликати хворобу Альцгеймера і тому активно вирішують завдання щодо зменшення кількості цих речовин у чайному листі.

Чай і ворожіння.
У багатьох країнах для чаю знайшли незвичайний спосіб застосування - ворожіння по залишку заварки у чашці. Вважають, що саме ворожіння родом із давнього Китаю, незважаючи на те, що його розвинули і активно ним користуються цигани. Особливо популярним таке ворожіння стало за часів заборони подібних явищ, так як чай не викличе ні у кого підозри.

Для ворожіння готували спеціальний чай зі спеціальними вкладишами і давали випити тому, кому ворожили. Опісля, повернути заварку у чашці три рази проти годинникової стрілки, при цьому ручка повинна бути направлена у потрібну сторону. По тому візерунку, який вийшов, і пророкували долю.

Чай та здоров'я.
Спочатку чай був тонізуючии напоєм для здоров'я. Лікувальні властивості чаю вивчаються і досі. Однак, їх результати іноді досить суперечливі і протилежні.
Виходячи з одного дослідження, яке проводилося серед кількох тисяч людей близько 37 років, з'ясувалося, що та частина піддослідних, яка випивала в день величезну кількість чаю, більше за інших хворіла на рак простати. Але інше дослідження в цій області змогло довести протилежне.

До групи випробовуваних входили чоловіки, схильні до захворювання на рак передміхурової залози. Так от, речовини, які містяться у зеленому чаї (катехіни), надходячи в їх організм разом з чаєм, показували позитивний результат. Хоча інші випробування у цій області не призвели до таких результатів.
Безумовно, для того, щоб дізнатися, як саме впливає чай на наш організм, потрібно проводити ще не одне дослідження у цій маловивченій області.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...