Вчені підтвердили той факт, що тривале напружене мислення повністю вимотує наш організм. Чому цей процес відбувається, вони пояснити не змогли. Буває в один день, встигаєш все на роботі, по приходу додому робиш генеральне прибирання, готуєш різні страви, граєш з дітьми, і залишаються ще сили на заняття у тренажерному залі. В інший день, після роботи, лягаєш на ліжко перед телевізором і моментально занурюєшся у глибокий сон. Ці два дні на роботі ви витрачали власні сили однаково. Виникає питання: чому в другий день ви були виснажені фізично набагато більше? Може від того, що в цей день ви дуже багато думали?
В Університеті практичної фізіології, професор Кент Самуель Маркор провів наукове дослідження, у результаті якого було доведено, що тривале напружене мислення повністю виснажує організм.
У даному експерименті брали участь дві групи. Кожна група отримала завдання на 90 хвилин: перша група дивилася цікаві документальні фільми, а друга група проходила захоплюючий комп'ютерний тест на тямовитість і кмітливість. Потім усіх учасників експерименту попросили позайматися на велотренажері. Найдовше крутили педалі учасники групи, в якій транслювали документальний фільм, а люди, які проходили тест на комп'ютері, фізично були більш втомленими.
На здивування професора, в учасників обох груп не відрізнялося дихання, серцевий ритм і рівень глюкози у крові.
Було відзначено і те, що обидві групи, після того як сіли на велосипеди, вибрали однаковий ритм навантаження, незалежно від власного розумового виснаження.
Тому можна зробити наступні висновки: не дивлячись на те, що у людей стомлених напруженою роботою власної думки залишалося значно менше сил і енергії, вони всеодно брали на себе однакове навантаження, як і ті люди, які відпочивали.