Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » Чому деякі люди постійно відчувають себе брудними

Чому деякі люди постійно відчувають себе брудними

 11-01-2015, 18:08       glamur       3310     
Чому деякі люди постійно відчувають себе брудними


У Шекспіра є чудова трагедія "Макбет", у якій за допомогою леді Макбет убитий король Дункан, і вона розуміє, що до кінця життя їй не вдасться позбутися постійного відчуття провини, тобто у неї не вийде відмити руки. Зараз лікарі часто зустрічають аналогічну проблему. До них приходять багато пацієнтів і скаржаться на схожі відчуття, як у леді Макбет, а саме - їх тривожить відчуття брудних рук.

Психолог Стенлі Рахман каже, що у пацієнтів, у яких бажання мити руки мало не постійне, проявляється нав'язливий невроз (обесивно-компульсивний синдром), або ж це наслідки травми.

У таких людей боязнь бруду і мікробів змушує їх митися постійно. Можна сказати, що всі вони страждають нав'язливими психічними розладами. Доходить до того, що деякі з них ведуть свою статеве життя тільки у конкретній кімнаті будинку, оскільки побоюються статевих виділень.

Але найчастіше страх перед брудом не має нічого спільного зі справжнім забруднювачем - у цьому випадку Рахман використовує термін "ментальне забруднення". Він пояснює, що такий стан у пацієнтів викликаний порушенням із боку психіки. І що джерелом бруду, при цьому, не є забруднювачі ззовні (наприклад, пил або кров), а взаємодія між людьми.

До таких наслідків можуть призвести постійні приниження, несправедлива критика, психічна деградація та ін. Такі люди відчувають почуття забрудненості вже при спілкуванні (або навіть при їх згадуванні) з тими, хто несправедливо до них ставився.

Таку поведінку можна порівняти з поведінкою героїв роману Дж. Роулінг про Гаррі Поттера: вони відмовляються вимовляти ім'я лиходія Волан-де-Морта. Так і пацієнти, не завжди здатні назвати ім'я свого кривдника, тому завдання при роботі з ними стає ще більш непростим.

Зазвичай, у таких випадках використовується таке лікування, при якому відбувається багаторазовий вплив джерелом страху. Наприклад, пацієнти, що бояться мікробів, повинні хоча б доторкнутися до сміттєвого бака. Як каже Рахман, багато хто або відмовляється від лікування, або не справляється з ним. А що стосується статистики, то тільки семеро з десяти хворих, зазвичай, отримують позитивні результати. В інших випадках подібне лікування може, в принципі, вже не подіяти, так як причина хвороби ховається глибоко в мозку.

Психолог проводив експеримент, спостерігаючи 50 молодих дівчат, які свого часу постраждали від сексуального насильства. Багато з них зізнавалися у тому, що після події, почуття забрудненості їх не покидає, і вони всіляко намагаються змити його з себе. Але частина дівчат навіть через декілька місяців не змогли позбутися цього почуття.

Рахман впевнений, що вони вже знайшли ефективний метод лікування ментального забруднення, який вже допоміг дванадцяти пацієнтам. Зараз він, разом з колегами, планує провести глобальний експеримент, який закріпить раніше проведені ним результати. Якщо даний метод покаже свою ефективність у лікуванні, то психолог впевнений, що вони зможуть допомогти не одним хворим людям, які на зразок леді Макбет не змогли побороти свою недугу.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!



Загрузка...