Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

Хвороби: реальні та уявні

 22-11-2014, 21:55       glamur       2109     
Хвороби: реальні та уявні


Якщо, навіть, у людини виникли якісь реальні симптоми якогось із захворювань, то саме це захворювання може виявитися надуманим. В окремих випадках наші хвороби під собою мають, швидше за все, психологічну, ніж фізіологічну основу. Давайте розглянемо чотири явища, головні причини яких приховані в психіці людини.

1. Ефект плацебо
Явище, назване «ефект плацебо» - феномен поліпшення самопочуття людини тільки завдяки тому, що вона повірила у дієвість якогось методу лікування (таблетки, вправи, процедури). При цьому, саме плацебо (ліки) можуть виявитися звичайними вітамінами або простою пустушкою. Від ступеню віри пацієнта в ефективність запропонованих йому ліків, буде залежати результат усього лікування. Відомим гарвардським вченим Тедом Капчуком давно вже проводиться вивчення можливостей лікування за допомогою плацебо, без жодного обману хворих, що виявилося головною проблемою при такому методі лікування. У 2010 році він встановив, що хворі, яким давали «фальшивки» (вони про це знали) всеодно відчували покращення нарівні з хворими, які приймали справжні ліки. Це доводить те, що лікування за допомогою плацебо має місце навіть тоді, коли пацієнт у курсі, що його «обдурили». У сімдесяті роки вченими було з'ясовано, що після «лікування» плацебо, у головному мозку відбуваються реакції, схожі на ті, що відбуваються після прийому ліків.

2. Ефект ноцебо
Даний ефект пряма протилежність ефекту плацебо. Словник Мерріама-Вебстера визначає цей термін, як «нешкідливу речовину, що викликає при прийомі негативний ефект, внаслідок негативного очікування або психологічного стану хворого». Наведемо приклад, чудово ілюструє це явище така ситуація: після атаки зарином у токійському метрополітені, що трапилася в 1995 році, лікарні були заповнені пацієнтами із симптомами отруєння отруйним газом - сильною нудотою та запамороченням, про які говорили невпинно у всіх ЗМІ. Але, ніхто з них, насправді, не піддався впливу газів нервовопаралітичного характеру.

3. Зцілення завдяки позитивному образу думок
Після того, як лікаря Джо Діспенза збила автомашина і він опинився у інвалідному візку, медики йому запропонували провести складну операцію на ушкодженому хребті, щоб він знову зміг самостійно ходити, але, відчуваючи при цьому неймовірну біль. Діспенза безповоротно відмовився від такої операції, а через 3 місяці вже стояв на власних ногах і відчував себе чудово. Він упевнений, що вилікувати себе самого у нього вийшло за допомогою одного лише самонавіювання. Це все тому, що Діспенза почав практикувати метамедицинську методику, що допомагає людям відшукати психологічні витоки усіх своїх хвороб і усунути їх. Наведемо приклад з багатої лікарської практики самого Діспенза, який доводить більшу ефективність цього методу: одна із пацієнток лікаря страждала на системний червоний вовчак - важке аутоімунне захворювання, яке змушує організм хворого, у буквальному сенсі слова, атакувати самого себе.
Імунна система починає вважати власні клітини організму чужорідними і вступає у боротьбу з ними. Після психоаналізу і самої найдетальнішої діагностики лікар зробив висновок, що вся справа тут у способі мислення самої його пацієнтки. Вона сильно недооцінювала саму себе, щиро вважала, що негідна справжнього кохання, в її голові встоялося почуття ненависті до себе самої. Ці чинники, систематично підриваючи її здоров'я, і дали поштовх для початку хвороби. Як тільки пацієнтка повністю усвідомила психологічні витоки свого важкої недуги, вона стала абсолютно здорова.

4. Психосоматичні захворювання
Психосоматичне або, іншими словами, психофізіологічне захворювання тільки частково має фізіологічну основу виникнення. Воно може бути діагностовано у пацієнтів, які мають різноманітні реальні ознаки якого-небудь захворювання, що з'являються з причин емоційного або ж психологічного характеру. Найпершим відомим психосоматичним розладом офіційно стала істерія, яка була вже описана в XIX столітті. «Соматоформний розлад» - це сучасна назва цієї великої групи різноманітних хворобливих станів організму. Всесвітньою організацією охорони здоров'я було визнано існування психосоматичних захворювань і ними було відзначено, що прояв таких захворювань може значно різнитися у різних країнах, і залежи від прийнятих у цих країнах соціокультурних норм і правил.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...