Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » 15 продуктів для яскравих сновидінь

15 продуктів для яскравих сновидінь

 7-01-2015, 21:42       Maria555       1897     
15 продуктів для яскравих сновидінь


Всім відомо, що їжа може позитивно чи негативно впливати на наш організм. Але це ще не все: деякі продукти містять нутрієнти, які зможуть покращити Ваші сновидіння. Якщо бути точнішими, то саме вітамін В6 і триптофан дозволять Вам підвищити здатність запам’ятовувати сни та їх кількість. Але не думайте, що з’ївши якийсь із цих продуктів, ви відразу ж почнете бачити справжні серіали, а от згадати вранці, що Вам наснилося вони допоможуть.

Спочатку проаналізуємо, яким чином та, чи інша їжа, впливає на сни. І в якій кількості її необхідно вживати.

Крок 1. Вітамін В6

У 2002 році було проведено дослідження, за результатами якого виявили, що ті, хто щоденно отримували по 250 міліграм вітаміну В6 бачили значно яскравіші та емоційніші сни. Але доза отримуваних вітамінів була перевищена, бо для дорослої людини добова норма цього вітаміну становить 100 міліграм. Фактично кожен потребує приблизно 1,3 міліграма В6 на день і отримує цю дозу із їжі.

Тобто, навіть 100 міліграм – це передозування і при тривалому вживанні може бути шкідливим. У вищезазначеному експерименті піддослідні вживали вітамін лише три дні, тому суттєвої шкоди своєму здоров’ю не нанесли.

Яке відхилення від потрібної кількості вважати нормальним і не шкідливим? Якщо будете приймати 500 – 1000 міліграм щоденно декілька місяців, можете викликати біль та оніміння кінцівок – сенсорну нейропатію.

Якщо ж все таки вирішили спробувати зробити свої сни яскравішими візьміть до уваги наступне. Після проведених експериментів, вчені виявили, що для досягнення цієї мети необхідно від 100 до 500 міліграм В6 (залежно від людини). Рекомендуємо почати саме із 100 міліграмів, які необхідно приймати за одну – дві години до сну протягом кількох ночей, потім зробіть перерву. Якщо результату немає – можете спробувати збільшити дозу, але дуже обережно. Не радимо робити це протягом тривалого часу.

Якщо ж бажання приймати вітамін В6 у чистому вигляді у Вас немає, то необхідно буде з’їдати величезну кількість продуктів, які містять його.

Крок 2. Триптофан

Важливість і необхідність вітаміну В6 полягає у тому, що він перетворює амінокислоту під назвою триптофан на серотонін і ніацин. Останні допомагають регулювати апетит, сон та настрій. У терапевтичній дозі триптофан використовується як засіб від безсоння, депресії, тривожності. Чим нижче рівень цієї амінокислоти – тим гірше запам’ятовування снів. Чоловікам рекомендується вживати 392 міліграма цієї речовини, жінкам – 322. Триптофан можна придбати тільки за рецептом лікаря, тому для снів прийдеться вживати велику кількість їжі, яка містить його. Це не становить великої проблеми – він є у багатьох продуктах.

Крок 3. Серотонін

Як уже було зазначено, вітамін В6 впливає на триптофан, а той, у свою чергу, підвищує рівень серотоніну. Цей елемент відповідає за регулювання часу сну та активної діяльності. Серотонін допомагає зробити сни більш яскравими. Чому ж тоді не можна пропустити перші два кроки і відразу приймати серотонін? Справа в тім, що цей елемент невзмозі пройти гематоенцефалічний бар’єр, тому організм має самотужки його виробити.

Всі необхідні знання отримані – можна переходити до практики. Далі приведемо приклад продуктів, які допоможуть вплинути на серотонін у Вашому організмі і побачити яскраві казкові сни.

Необхідно прийняти вітамін В6 і підсилити ефект їжею. Для цього згодяться продукти багаті триптофаном.
Курка – в 100 грамах міститься 0,41 триптофану
Соєві боби - в одній чашці – 0.39г триптофану
Індійка - в 100 г - 0.38г триптофану
Тунець (100г) – 0.38г триптофану
Оленина (100г) – 0.36г триптофану
Баранина (100г) – 0.35г триптофану
Лосось (100г) – 0.35г триптофану
Палтус (100г) – 0.34г триптофану
Креветки (100г) – 0.33г триптофану
Тріска (100г) – 0.29г триптофану

Якщо ж Ви вегетаріанець, тоді Вам згодиться наступний список:
Квасоля (1 чашка) – 0.18г триптофану
Гарбузове насіння (0.25 чашки) – 0.17г триптофану
Тофу (100г) – 0.14г триптофану
Сир (30г) – 0.09г триптофану
Соєвий соус (1 столовая ложка) – 0.03г триптофану

Нагадуємо, що ці продукти необхідно вживати за декілька годин до сну перед прийомом таблетки вітаміну В6. Бажаємо приємних та яскравих снів!
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...