Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » Властивості кави, про які Ви навіть не здогадувалися

Властивості кави, про які Ви навіть не здогадувалися

 10-01-2015, 20:32       Maria555       5594     
Властивості кави, про які Ви навіть не здогадувалися


По своїм корисним властивостям каву випереджає тільки зелений чай. Дослідження виявили, що вона допомагає попередити хворобу Альцгеймера, рак товстої кишки, діабет і хвороби серця.

Але потрібно бути обережними, адже деякі люди після цього напою можуть відчувати безсоння, тривогу і порушення серцебиття. Не рекомендовано зловживати кавою вагітним, це може призвести до викидня. Якщо Ви на дієті, також пам’ятайте, що деякі кавові напої досить калорійні. Але якщо, все ж таки, Ви полюбляєте каву, і не маєте ніяких протипоказань, тоді смакуйте нею і дізнавайтеся про її корисні властивості.

1. Профілактика хвороби Альцгеймера
За даними дослідження, у людей середнього віку, які випивають 3-5 чашок напою в день, менший ризик захворіти та цю недугу. Причина у тому, що кофеїн знижує вироблення білка бета-амілоіда, який скопичується у хворих.

2. Профілактика ракових захворювань
Напій містить антиоксиданти, які можуть попередити декілька видів раку. Дослідники з Японії виявили, що жінки, які випивають три чашки кави у день, вдвічі знижують ризик виникнення раку товстої кишки, печінки, матки, нирок та ротової порожнини.

3. Захист від діабету
Люди, які вже мають діабет та вживають каву, на 60% знижують ризик виникнення другого ступеня захворювання. Навіть якщо Ви не кавоман, а новачок у цій справі – Ваш ризик суттєво зменшується. Справа у тому, що антиоксиданти, мінеральні речовини та кофеїн покращують метаболізм глюкози та чутливість до інсуліну.

4. Зменшують больові відчуття, пов’язані з тренуванням
Якщо вживати каву за годину до тяжкого фізичного тренування, це зменшить біль під час виконання вправ. Це відбувається за рахунок того, що кофеїн блокує активність аденозину, а саме він відкриває рецептори болі в клітинах.

5. Зменшення ризику виникнення подагри
П’ючи каву, Ви зменшуєте ризик цієї хвороби та больових відчуттів у суглобах, особливо великих пальців ніг. Було проведено дослідження, результати якого показали, що чоловіки середнього та похилого віку, які вживають 4-5 чашок напою в день, мають на 40% нижчу вірогідність виникнення подагри.
Дякуючи каві, знижується рівень сечової кислоти у крові, а саме вона впливає на виникнення подагри.

6. Менший ризик смерті через серцеві захворювання
У 2008 році відбулося дослідження, за даними якого жінки, які в день випивали до трьох чашок напою, мали на 25% менший ризик померти від хвороб серця, ніж ті, хто п’є менше однієї чашки на місяць. Кава покращує роботу кровоносних судин, зменшує запалення та холестерин.

7. Покращує пам’ять
За даними дослідження, жінки похилого віку, які вживають більше трьох чашок напою в день, більш легко виконували тести на пам’ять, ніж ті, які пили менше. Чай також має таку властивість, адже містить кофеїн. Чоловіки, які п’ють таку ж кількість кави теж мають високі когнітивні показники.

8. Профілактика Паркінсона
Деякі дослідники пов’язують вживання кавового напою з зменшенням ризику хвороби Паркінсона. Вони аргументують це тим, що люди, які випивають до п’яти чашок у день мають на 50% меншу схильність до нейродегенеративного порушення. Причиною такого розвитку подій є те, що кофеїн транспортує у мозок хімічну речовину допамін.

9. Менший ризик виникнення каменів
Кавоманам важче отримати камені у нирках чи у жовчному міхурі. Жінки, які пили менше чотирьох чашок кави в день, на 25% рідше лягали на хірургічний стіл для лікування цієї проблеми. Дослідження чоловіків показало такі ж самі результати. Через кофеїн жовчний міхур не починає скорочуватися і виділяти велику кількість жовчі. Профілактичний влив на нирки відбувається через жовчогінний ефект.

10. Зниження ризику інсульту
На 20 % зменшився ризик виникнення інсульту у жінок, які приймали чотири та більше чашок кави у день. До того ж, ще більшу вірогідність залишитися здоровими мали жінки, які ніколи не палили чи кинули цю пагубну звичку. Відбувається це через антиоксиданти, які покращують роботу кровоносних судин.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...