Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » Чому ви можете прокинутися за п'ять хвилин до спрацювання будильника

Чому ви можете прокинутися за п'ять хвилин до спрацювання будильника

 25-11-2014, 15:00       glamur       1405     
Чому ви можете прокинутися за п'ять хвилин до спрацювання будильника


Ні чим не гірше механічних годинників внутрішній годинник нашого організму. Центральна частина мозку являє собою супрахіазмальне ядро, воно корегує годинник організму або циркадний ритм. Він тримає під контролем періоди сну та бадьорості, тиск крові, температуру та відчуття часу.

По суті, наш організм є абсолютно налаштованою машиною, і її можна передбачити: діяльність тіла буде більш ефективною, коли має місце рутинна послідовність. Якщо ваш режим засинати і прокидатися у певні години однаковий протягом деякого часу, то внутрішній годинник буде підлаштовуватися під цей графік. Білок PER регулює цикли сну і неспання. Його рівень може опускатися і підніматися під час дня, при цьому пік припадає на вечір, а його падіння - на ніч.

У момент, коли рівень PER буде низьким, кров'яний тиск в організмі зменшиться, пульс сповільниться, а мислення буде неясним – це і буде ваш стан сну. За умови вашого пробудження кожен день в один і той же час, організм пристосується виробляти достатньо PER - приблизно за годину до прокидання, температура тіла і артеріальний тиск зростатиме.

Щоб підготуватися до стресу неспання організм утворює гормон стресу - кортизол. Ось чому ви прокидаєтеся раніше, аніж чуєте сигнал будильника. Насправді, ваш організм недолюблює будильник. Для організму різке пробудження - це стрес, потрясіння. Будильник псує роботу організму, він тільки відволікає його від поступового прокидання, природним чином. У випадку, якщо ви не здатні прокидатися до сигналу будильника, то швидше за все, ви страждаєте недосипом, або ж укладаєтеся спати не за розкладом. Приміром, якщо ви прокидаєтеся у різні години по буднях і вихідних, то «скидаєте» параметри своїх внутрішніх годин.

Без чіткого розкладу ваш організм не знає, коли слід прокидатися, і внаслідок цього, коли він чує сигнал будильника, він приголомшений і роздратований. Ви користуєтеся кнопкою повтору, і так як ваше тіло вже прокинулося, хоча й у стресовому стані, наступна фаза швидкого сну більшою мірою зіб'є біологічний годинник. Відбувається змішування гормонів, які відповідають за сон і неспання, організм починає плутатися, і з подальшими звуками будильника стан погіршується. Таким чином, ранкові трелі не завжди являються хорошим способом почати новий день.
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...