Головна Зворотній зв'язок
Новини в Твиттер Новини в Фейсбук Новини в ВК Новини Rss

» » Елементарний тест для діагностики шизофренії

Елементарний тест для діагностики шизофренії

 16-01-2015, 11:55       mikolka18       2653     
Елементарний тест для діагностики шизофренії


Шотландські вчені розробили простий тест, який майже з 100-відсотковою точністю дозволить виявити, чи страждає людина шизофренією.

Специфічні рухи очей уже давно вважаються однією із ознак даного захворювання, але спеціалістами Абердинського університету вперше вдалося підтвердити неспроможність хворих на шизофренію плавно слідкувати за предметами, що повільно рухаються. Крім того, таким хворим, як правило, важко утримувати погляд тривалий час на будь-якому нерухомому предметі.

Лікарі Філіп Бенсон та Девід Клер провели багато тестів, під час яких добровольців просили слідкувати за об'єктами, що повільно рухаються, розглядати різноманітні побутові картинки або утримувати погляд на одному нерухомому предметі.

Це дослідження у перспективі повинно допомогти у декілька разів прискорити процес діагностики шизофренії. На даний момент, вчені працюють над тим, щоб зрозуміти чи можна використовувати ці тести для виявлення психічного розладу на ранній стадії його розвитку.

Доктор Бенсон пояснив: "Вже більше ста років відомо, що при психічних розладах у людини спостерігається цілий ряд відхилень, що стосуються очних рухів. Тим не менш, до нашого дослідження ніхто не вивчав ці відхилення та можливість їх використання в якості біомаркерів для діагностики".

"Хворі на шизофренію відчувають важкість при відслідковуванні очами об'єктів, які рухаються перед ними плавно та повільно. Погляд має тенденцію затримуватися за об'єктом, а потім швидким рухом переміщатися на предмет".

"Під час тесту з поглядом на картинку, хворий на шизофренію відхиляється від звичайних моделей спостереження, що властиві більшості людей. Крім того, таким хворим важко утримувати погляд на одному предметі".

Комбінація даних, що була отримана при проведенні всіх цих тестів (з рухомими та нерухомими об'єктами та огляд картинки), дозволяє вченим отримати діагноз із точністю до 98 відсотків.

"Звичайні тести для оцінки нейропсихологічного стану займають дуже багато часу, вони коштовні та для їх проведення необхідні висококласні спеціалісти. Очні тести прості, дешеві та займають дуже мало часу".

"Це означає, що прогнозована модель із такою точністю у перспективі може бути використана в клініках та госпіталях, щоб доповнити традиційні методи, які базуються на симптомах критеріїв діагностики".
При використанні та передруковуванні матеріалу активне посилання на сайт "Гламурчик" обов'язкове!Загрузка...