Якщо вам спало на думку вжити у їжу шкірку овочів та фруктів, важливо знати, чи є вона екологічно чистою, так як пестициди осідають у більшій кількості в зовнішній оболонці, аніж у м'якоті.
У процесі обробки овочів та фруктів залишаються два види відходів - тверді (шкірка, насіння та інше) та рідкі (сік та вода). Вони можуть стати дешевим джерелом антиоксидантів, які сприяють зміцненню
здоров'я та запобігають появі деяких хронічних захворювань.
1.
Картопляна та моркв’яна шкіркаБільшість корисних речовин, які має картопля та морква, як, наприклад, вітамін С та калій, зберігаються, якщо вживати ці овочі разом зі шкіркою. У ній також присутня велика кількість клітковини. Майже у будь-якому рецепті картоплю та моркву можна готувати зі шкіркою.
2.
Листя та стебла броколіЯк і суцвіття, листя та стебла цього суперпродукту в однаковій мірі смачні та багаті на антиоксиданти, а також клітковину, але, на жаль, вони частіше опиняються у смітнику. Також вони є чудовим джерелом каротиноїдів та вітамінів А та С. Їх можна вживати у сирому вигляді, додаючи в салат. У стеблах знаходиться достатньо велика кількість клітковини.
3.
Шкірка диніШкірка дині багата цитрулліном (амінокислота, яка сприяє покращенню циркуляції крові). Змішайте шкірку з м'якотю у блендері та отримайте смачний та багатий антиоксидантами коктейль.
4.
Шкірка жолудевого кабачкаУ ній знаходиться набір життєво важливих антиоксидантів, серед яких фітопоживні речовини та клітковина. Половинки цього овоча можна підсмажувати разом із шкіркою. Таким чином, страва буде виглядати більш апетитно. А ложка кленового сиропу та трішечки морської солі зроблять її смак неповторним.
5.
Шкірка цибуліВона багата кверцетином, який знижує кров'яний тиск та запобігає закупорці артерій. Крім того, вона має протизапальні властивості, затримує продукцію та вивільнення гістаміну. Тому шкірка цибулі може бути корисною для тих, хто страждає від сінної лихоманки.
6.
Серцевина ананасуВона більш жорстка та не така апетитна, як м'якоть. У серцевині міститься багато поживних речовин. Вона лишень не така солодка та м'яка, як решта ананасу. Ви отримаєте усі поживні речовини цього фрукту, якщо з'їсте її в сирому вигляді.
7.
Лимонна та апельсинова шкіркаШкірка цих цитрусових є справжнім джерелом клітковини, флаваноїдів та вітамінів. По неофіційним даним, активна хімічна речовина, що знаходиться у шкірці апельсину та лимону (D-лемонен), допомагає полегшити печію та проблеми із травленням шлунку. Велика концентрація вітаміну С допомагає зміцнити імунну систему, запобігти респіраторним інфекціям. Крім того, екстракт шкірки можна використовувати у якості антибактеріального зволожувача, засобу проти комах та кухонного засобу для очистки від жиру. Він також застосовується для відбілювання зубів. Пектин та клітковина у білому шарі під шкіркою може допомогти приборкати апетит та подолати голод на час до 4-х годин.
8.
Листя селериПоряд із тим, що воно містить у п'ять разів більше магнію та кальцію, ніж стебла, листя селери також багаті вітаміном С та фенолами - потужними антиоксидантами, які допомагають у боротьбі з раковими та серцевими захворюваннями, і старінням.
9.
Стебла бурякаВони багаті глютаміном, антиоксидантами та фенольними сполученнями. Стебла також їстівні, як і листя. Їх можна приготувати на пару, подібно спаржі.